לילה לבן ברב תחומי עמל הולץ חיל האוויר- ערבות הדדית כדרך חיים

ביום חמישי 16.1.2020 התקיים זו השנה הרביעית, לילה לבן ברב תחומי עמל הולץ חיל האוויר.

היתה זו למידה ערכית  וחוויתית עם שכללה גם את הורי התלמידים, תוך כדי תחרות לילית בין ארבע כיתות ט, סביב הנושא המרכז של שנת תש"ף ערבות הדדית. 

הלילה נחלק לשלושה חלקים עיקריים: ערבות הדדית בין האדם לחברה, בין אדם לסביבה ובין אדם ובעלי החיים. המשימות הקיפו  ארבעה תחומים שונים ובהם תנ"ך, יזמות, ידע עולם ואגדות ילדים. 

הפעילויות כללו חלק מעשי, כמו בנית תיבת נוח, בניית העץ הנדיב, הכנת כדורי שוקולד, מירוץ שליחים עם כסאות גלגלים, הליכה עם קביים, ועוד

ופעילויות דיגיטליות בענן, כגון: הכנת סרטונים בסגנון טד והעלה ליוטיוד, הכנת סרטוני טיקטוק, וכמובן, כיאה לרב תחומי הולץ שכל תלמידיו עובדים עם אייפדים: הכנת ספר מתכונים כיתתי של הסבתות על אפליקצית Book Creator

כל כיתה התחלקה לארבע תתי קבוצות, ושלחה כל קבוצה לחדרי משימות ייחודיים . לאחר שסיימו את המשימה, שלחו את התשובות דרך QR CODE בטופס גוגל ורק אז קיבלו את המשימה הכיתתית שלהם, בה השתתפו כולם, כולל הורים, מחנכת ומדריכים. 

מנהלת בית הספר שרית מלמד כתבה:

"קצרנו שבחים רבים מההורים, מהתלמידים ומנציג המחלקה הפדגוגית של רשת עמל ד״ר רמי אמיתי.  הוכחנו שוב שעם הצוות המקצועי, האיכותי, היצירתי והמסור של הולץ ניתן לחוות למידה בדרכים כיפיות חדשניות ויצירתיות, להעשיר  את חיי התלמידים במסגרת ביה״ס מעבר לתוכנית הלימודים של משה״ח, ובו בזמן ליצור חוויה משותפת המחברת בין תלמידים, הורים והצוות החינוכי. 

התכנון של הלילה הלבן דרש אנרגיות רבות והשקעה מרובה. החשיבה היצירתית והמחשבה על הפרטים הקטנים ביותר, הפדגוגיים והטכניים.

מחמם את הלב לדעת שקיימת שותפות של רבים מאיתנו בעשייה החינוכית שלנו.

מדברי ועד ההורים:

"שבוע טוב  שרית היקרה מוטי  האלוף וכול מי שעמל והיה שותף ללילה לבן, רציתי  להגיד לכם כהורים החזרתם אותנו בזמן, שמחנו להיות חלק מהמשימות והחידות. אני אישית נורא נהנתי להשתתף במשימות אף על פי שלא היה לי קל לעמוד בקצב של הילדים. מאוד נהננו להיות חלק מהלילה הזה. בשם ההורים אני רוצה להודות לכם על כל מה שאתם עושים למען בית הספר, זה אינו מובן מאליו, יישר כוח ???"

הורה נוסף כתב:

מורים / מפקדים יקרים

רציתי להגיד תודה על פעילות נפלאה שהיתה בליל חמישי בבית הספר 

הילדים מאד נהנו, הפעילויות והמשימות היו מאתגרות תוך כדי שילוב חשיבה ואפליקציות שונות. ניכר היה שהילדים עשו זאת בכייף….עד המשימה האחרונה שהעייפות הראתה את אותותיה…..המורים והמפקדים היו מקסימים.

ניסו לדרבן, לעזור, והדאגה היתה ניכרת ונפלאה.

כייף היה לראות זאת וזה ממש לא ברור מאליו

שאפו ענקי על הארגון, החשיבה, הדאגה, המרק החם, הפינוקים הטעימים והמתוקים, על הניקיון והסדר….. על הכל!!!

רואים שהיתה חשיבה מאחורי כל פרט.

תודה ענקית.

ילדיי נהנו."

לינק לאלבום התמונות

לינק לדף הפייסבוק של הלילה הלבן